Strona główna >> Petersburg i kraje bałtyckie >> Przez Bałtyk do Petersburga(bez wizy)10dni

Przez Bałtyk do Petersburga(bez wizy)10dni

fdeaPrzez Bałtyk do Petersburga (bez wizy) 10 dni
Jest to  oferta dla turystów indywidualnych wycieczki do Sankt Petersburga bez wizy. Dzięki nocnym promom między miastami nie tracimy czasu na długie męczące przejazdy autokarem.  Na trasie poza Petersburgiem zwiedzamy 5 bałtyckich stolic: Wilno, Sztokholm, Helsinki, Tallin i Ryga. 3 dni w Petersburgu bez wizy pozwolą zobaczyć najciekawsze zabytki i atrakcje miasta oraz okolicy. Dla chętnych jak zawsze proponujemy atrakcje kulturalne wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim, operę czy balet.
Trasa przejazdu:Wilno(1) - Ryga - Prom(1) Sztokholm - Prom (1) - Turku - Helsinki - Prom (1) - Sankt Petersburg (2) - Carskie Sioło - Peterhof – Prom (1) - Tallin(1) - Ryga (1)
Transport:Autokar + Prom
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka objazdowa, wycieczka promem, bez wizy
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka tygodniowa, city tour, stolice
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Prom + Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

1 DZIEŃ

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Wilna, zwiedzanie wileńskiej starówki: początek przy Ostrej Bramie, Świątynia Unicka, cela Konrada, Cerkiew Św. Ducha, plac Ratuszowy, urocze boczne uliczki starówki, polski kościół Św. Ducha, kościół Św. Trójcy z obrazem Kazimierowskiego ,,Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński (z zewnątrz), plac Katedralny. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Rygi. Zaokrętowanie na promie. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu). 17:30 wypłynięcie do Sztokholmu.

3 DZIEŃ

Śniadanie na promie (bufet). 10:30 Zaokrętowanie w Sztokholmie. Zwiedzanie Sztokholmu, m.in: punkt widokowy Fjallgatan z przepiękną panoramą, autokarowy objazd miasta, Stare Miasto, Ratusz Sztokholmski, Muzeum Vasa. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . 18:30 – wypłynięcie promu do Turku.

4 DZIEŃ

Śniadanie na promie (bufet). Spacer z pilotem na dziedziniec zamku. Panoramiczny przejazd przez miasto. Spacer z pilotem po mieście. Przejazd do Helsinek, zwiedzanie miasta: przejazd do Soboru Uspieńskiego i zwiedzanie świątyni, przejazd do Kanavaterminaali, przejście do przystanku tramwaju morskiego, przepłynięcie na Suomenlinnę (ok.15minut) gdzie znajduje się największa na Bałtyku twierdza obronna, piesze zwiedzanie wyspy. Powrót do miasta, przerwa na spacer po Kauppatori (zakup pamiątek). Następnie zwiedzanie miasta m.in: plac Senacki z katedrą luterańską, kościół w skale. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . 19:00- wypłynięcie z Helsinek do Petersburga.

5 DZIEŃ

Śniadanie na promie (bufet). Rano wyokrętowanie. Zwiedzanie Petersburga. Krążownik „Aurora” (z zewnątrz), który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim. Twierdza Pietropawłowska – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła, w której znajduje się grobowiec carów rosyjskich. Cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski. Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie. Kolejnym punktem będzie symbol miasta Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej. Plac Sztuk – przy którym mieści się zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego. Cerkiew Zbawiciela Na Krwi, powstała jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II, zamordowanego przez spiskowców w tym właśnie miejscu. Cerkiew jest zbudowana w stylu rosyjskich świątyń XVII wieku. Wewnątrz i na zewnątrz jest ozdobiona pięknymi mozaikami. Obiad okolacja w typowej rosyjskiej restauracji z muzyka na żywo. Nocleg.

Dla chętnych – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.

Dla chętnych – nocna wycieczka „Białe noce - zwodzone mosty Petersburga”, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Piotropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Obiadokolacj i nocleg
Wieczorem dla chętnych – balet albo opera w jednym z teatrów Sankt Petersburga.

7 DZIEŃ

Śniadanie. Rejs statkiem po kanałach i rzekach „Wenecji Północy” z widokami na zabytki, mosty i parki miasta. Zwiedzanie muzeum państwowego Ermitaż – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Zobaczą Państwo perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Czas wolny na Newskim Prospekcie. Wieczorem zaokrętowanie na promie. Obiadokolacja na promie „all inclusive” (bogaty bufet + piwo i wino bez limitu) . Wypłynięcie do Tallina.

8 DZIEŃ

Śniadanie na promie (bufet). Przypłynięcie do Tallina o godzinie 12:30. Zwiedzanie Tallina m.in: Zwiedzanie górnego miasta: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Obiadokolacja i nocleg w Tallinie.

9 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie Ryskiej starówki m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

10 DZIEŃ

Śniadanie.  Przejazd do Kowna,  zwiedzanie z pilotem drugiego co do wielkości miasta na Litwie, spacer starówką: zamek, kościół św. Jerzego, seminarium duchowne, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Wyjazd do Polski.UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju/kabiny 1-os.: 1700 zł
 • Dopłata do kabiny 2-os.: 500 zł./os.
 • Dopłata do kabiny 3-os. 250 zł.os.
 • Przy wykupieniu miejsca w kabinie 4-osobowej, jeżeli po zakończeniu sprzedaży nie będzie pełnego obłożenia w kabinie następuje obligatoryjna dopłata odpowiednio do kabiny/pokoju 1-os., kabiny 2-os., kabiny 3-os.
 • WIZY: wycieczka oparta jest na systemie 72-godzinnego bezwizowego pobytu w Petersburgu drogą morską promem z Helsinek. Należy posiadać paszport ważny minimum pół roku od zakończenia wycieczki.
CENA ZAWIERA:
 • transport komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja)
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż
 • 5 noclegów w w hotelach (1 x Wilno***, 1 x Ryga***, 2 x Petersburg***, 1 x Tallin***) pokoje 2 osobowe
 • 4 noclegi na promach: miejsce w kabinie 4 os klasy B ( z łazienką i wc, bez okna)
 • wyżywienie: 9 śniadań (bufet)
CENA NIE ZAWIERA:

 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z furszetem 250 zł. (płatne przy rezerwacji)
 • nocna wycieczka w godzinach 0:00–2:00 "Białe noce w Petersburgu" (czas trwania ok. 2 godziny) ok. 30 EUR/os.
 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 9 obiadokolacji serwowanych w hotelach, na promach lub na mieście; bilety wstępu: Muzeum Vasa, tramwaj wodny na Suomenlinę, Ermitaż, Peterhof – ogród dolny, Carskie Sioło – pałac Katarzyny i ogród, Sobór Św. Izaaka, twierdza Piotra i Pawła, Cerkiew Zbawiciela na krwi, rejs statkiem,  cena pakietu 250 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
 • balet w zależności (informacja zostanie rozesłana na około 2 tygodnie przed wycieczką).

DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.


Opinie o naszych wycieczkach na niezależnym forum turystycznym: Petersburg opinie >>>