Strona główna >> Wycieczki do Moskwy >> Moskwa autokarem 8 dni

Moskwa autokarem 8 dni


d16a
Moskwa 8 dni

Trasa przejazdu:Kowno – Łotwa (1) – Moskwa (5) – Łotwa (1) – Wilno
Transport:Autokar
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka tygodniowa, city tour,  stolice
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel **+/***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Kowna, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: ruiny zamku kowieńskiego, kościół św. Jerzego, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Rosji. Przekroczenie granicy łotewsko – rosyjskiej.  Na trasie obiadokolacja. Przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Siergijew Polsad, religijnego centrum Rosji. Zwiedzanie XIV wiecznego kompleksu Ławry Troicko-Siergijewskiej wpisanego na listę UNESCO. Główną cerkwią całego kompleksu jest sobór Świętej Trójcy, w którym znajdują się relikwie św. Sergiusza Radonieżskiego. Powrót do Moskwy.  Przejazd do Ogólnorosyjskiego Centrum Wystawowego (największego centrum wystawienniczego na świecie) - popularnego miejsce spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Moskwy. Na terenie wystawy zachowało się wiele monumentalnych budowli w stylu socrealizmu np.: Zdobywców Kosmosu i Robotnik i Kołchoźniczka.  Przejazd na ulicę Arbat z pomnikiem B. Okudżawy - spacer - powrót do hotelu metrem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie. Kremla, średniowieczna twierdza i siedziba carska, który jest zabytkiem klasy zerowej. Obecnie pełni on funkcję rezydencji Prezydenta Rosji. Zwiedzanie Soborów z unikalnymi freskami i ikonami, dzwonnica "Iwan Wielki", największy na świecie "Car-dzwon", "Car-armata", budynki prezydenckie (z zewnątrz). Zwiedzanie diamentowego skarbca  (Ałmaznyj Fond) - znajdujące się na terenie Kremla jedno z najbogatszych muzeów świata. Znajdują się tam wyroby ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, szaty koronacyjne i liturgiczne, trony, insygnia władzy, karety, uzbrojenie i rynsztunki, wyroby firmy jubilerskiej Faberge, w tym kolekcja jajek wielkanocnych. Następnie zobaczymy Park Aleksandryjski z Grobem Nieznanego Żołnierza, pomnikiem księcia Włodzimierza. Po południu spacer po Placu Czerwonym, dla chętnych wejście Mauzoleum Lenina (wejście jest nieodpłatne). Czas wolny w Głównym Powszechnym Domu Towarowym (GUM), przerwa na kawę, dla chętnych - możliwość zwiedzania na własną rękę Świątyni Wasyla Błogosławionego - zabytek klasy zerowej z połowy XVI wieku, który charakteryzuje się unikalną, bajkową architekturą (wstęp ok. 350 RUB).  Następnie odwiedzimy Kitaj Gorod z małymi cerkwiami, domem angielskim oraz domem rodziny Romanowów, park Zarjadje – gdzie można podziwiać panoramę miasta z najnowszej platformy widokowej. Na koniec Plac Teatralny z teatrami Balszoj i Małym, ulica Nikolska, Łubianka. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd wokół Kremla; Świątynia Chrystusa Zbawiciela (świątynia nie zawsze jest dostępna dla turystów); pomnik Piotra I; Klasztor Nowodziewiczy (z zewnątrz) i cmentarz z grobami sławnych Rosjan. Godzinny rejs statkiem po rzece Moskwie. Po południu zwiedzanie Galerii Tretiakowskiej, w której znajduje się 1000-letnia historia malarstwa rosyjskiego, jest to muzeum o skali światowej z kolekcją ikon, obrazów malarzy rosyjskich XVIII – XIX wieku. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Carycyno – spacer po  zespole pałacowo parkowym, który wybudowała carycy Katarzyny II.  Następnie odwiedzimy Kołomienskoje to kolejny kompleks pałacowo-parkowy położony na obrzeżach Moskwy gdzie zwiedzimy drewniany pałac cara Aleksego Michajłowicza. Ostatnim punktem tego dnia będzie Panorama Bitwy pod Borodino – muzeum-panorama, które powstało z okazji 150-lecia bitwy pod Borodino. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Łotwy. Na trasie obiadokolacja. Przekroczenie granicy rosyjsko – łotewskiej. Przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Wilna i krótkie zwiedzanie starówki wileńskiej, m.in.: Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych i nocnych.


UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 800 zł
 • WIZY:
  30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
  2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.
CENA ZAWIERA:
 • przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd)
 • 7 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
 • 7 śniadań
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
 • gwarancja stałej ceny (cena nie zmieni się bez względu na wahania kursów walut, wzrostu cen paliw) przy rezerwacji do 13.05.2018
CENA NIE ZAWIERA:
 • Kosztu wiz 400 zł. - obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki

 • pakiet do realizacji programu wycieczki: 180 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, 7 obiadokolacji,  usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, transfery oraz transport podczas zwiedzania, rejs statkiem po rzece Moskwa, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

WAŻNE INFORMACJE:

Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.