Strona główna >> Wiadomości z Moskwy >> Nowe wycieczki po moskiewskiej wieży telewizyjnej

Nowe wycieczki po moskiewskiej wieży telewizyjnej

Moskwa wieża TVNajwyższa wieża telewizyjna w Europie obchodziła w listopadzie 2012 roku 45-lecie. Z tej okazji zostały przygotowane nowe programy zwiedzania wieży Ostankino, które z pewnością zainteresują turystów. Wkrótce będzie można tutaj usłyszeć o technikach do budowy wieży, historii tego wyjątkowego budynku i wiele innych..


Dla osób interesujących się zjawiskami nadprzyrodzonymi, przygotowano wycieczkę  mówiącą o wielu tajemniczych i niewytłumaczalnych zdarzeniach, które wystąpiły w tym budynku w ciągu jego istnienia.


Dla zakochanych przygotowano romantyczną wycieczką zwaną "Noc dla dwojga"


Wycieczka "Techniczna wieża" opowiada o unikalnych danych technicznych w wieży TV Ostankino, turyści będą mogli zobaczyć wyposażenie techniczne, w tym słynne armatury linowe, składające się z 149 drutów trzymających wieżę. Kiedy wieża została zbudowana, był to najwyższy budynek na świecie, dziś zajmuje dopiero piąte miejsce. Jej sygnały odbiera ponad 15 milionów osób.


Jest też trasa dla uczniów "337 odpowiedzi". Młodzież na wycieczkę przyjeżdża  specjalnym autobusem. Dla nich przygotowano wystawę  3D - obrazów z kosmosu wykonanych przez Siergieja Krikaleva. Za pomocą wind szybkobieżnych, młodzież wjeżdża na taras widokowy na wysokości 337 metrów, na którym czeka na nie interaktywna gra, która jest zarazem opowieścią o historii wieży. Wycieczka to doskonałe połączenie przyjemności z pożytecznym