Strona główna >> Wiadomości z Moskwy >> W połowie grudnia Moskwa wprowadzi kartę turysty

W połowie grudnia Moskwa wprowadzi kartę turysty

Dzięki karcie zagraniczni i rosyjscy turyści będą mogli uzyskać niektóre usługi za darmo. Karta będzie zrobiona na wzór wielu miast europejskich. Jej powstanie zostało zainicjowane przez firmę Wow Moskwa z pomocą Moskiewskiego Komitetu ds. Turystyki i Hotelarstwa.


Pierwsze wydanie karty  będzie ważne przez trzy dni i będzie upoważniała turystów do bezpłatnego odwiedzenia muzeów oraz udziału w bezpłatnych wycieczkach. Cena karty Moscow Pass wynosi 2 400 rubli lub 59,99 euro.


Posiadanie takiej karty jest wygodne ze względu na to, że wszystkie muzea akceptują karty kredytowe, dodatkowo, za pomocą karty mało znane muzea Moskwy będą mogły zaprezentować się dla zagranicznych turystów.


wycieczka do Moskwy

Na chwilę obecną planuje się darmowe wstępy do następujących muzeów:


  • Państwowe Muzeum Historyczne
  • Sobór Wasyla Błogosławionego
  • Muzeum Historii kar cielesnych
  • Muzeum Sztuki Multimedialnej
  • Muzeum Historii Współczesnej Rosji
  • Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w 1812 roku
  • Muzeum Ikon rosyjskich
Można również wziąć udział w następujących wycieczkach:


  1. Darmowy rejs rzeką Moskwą w statkach flotylli Radisson Royal
  2. Spacer po mieście
  3. Wycieczki na piętrowych autobusach "City Tour"


W przyszłości liczba muzeów partnerskich zwiększy się do 50, chociaż wiele muzeów chciałoby wziąć udział w projekcie, muszą rozwiązać kilka spraw organizacyjnych związanych z wydawaniem kart dla różnych grup np. uczniów, studentów i emerytów.


Ten projekt będzie promować Moskwę jako ważne centrum turystyczne.


Sprzedaż kart będzie prowadzona na dworcach i lotniskach, w restauracjach i sklepach z pamiątkami, hotelach w mieście i na oficjalnej stronie internetowej programu www.moscowpass.com.


Z czasem na stacji metra "Kijów", "Białoruś" i "Paveletskaya" stworzone zostaną centra informacji turystycznej - TIC, które również będą sprzedawały karty. Stacje te są połączone z lotniskami.