Strona główna >> Wiadomości z Petersburga >> Koniec sezonu "Zwodzonych Mostów Petersburga"

Koniec sezonu "Zwodzonych Mostów Petersburga"

Petersburg - zwodzone mosty Zakończono sezon "Zwodzonych Mostów Petersburga" - w nocy z 01 grudnia ostatni raz pod otwartymi mostami Тучкова и Биржевого przepłyną statek w 2012 roku.

Podczas sezonu 2012 Wielką Newą i jej dopływami przepłynęło więcej niż 4700 różnych statków - tankowce, masowce, statki techniczne. W tym czasie "skrzydła" mostów miały okazję otwierać się ponad 3300 razy.

Zima to czas remontów infrastruktury i wymiany wielu systemów i elementów mostów oraz wielu działań prewencyjnych. Najważniejszym i najbardziej pracochłonnym będzie remont na moście Pałacowym, w którym zostanie wymieniony cały mechanizm. Odnowiony most, zbudowany prawie 100 lat temu - w 1916 roku, w nowej odsłonie  będzie można podziwiać na wiosnę 2014 roku.

Nowy sezon "Zwodzone Mosty Petersburga" zostanie rozpoczęty w kwietniu 2013 roku.

Ciekawostka: w Sankt Petersburgu i okolicach całej rzek i kanałów, obecnie jest około 800 mostów, 218 z nich to mosty piesze. W samym mieście nad Newą są 342 mosty prowadzące przez Wielką Newą i jej dopływy, obecnie 13 zwodzonych. Oprócz nich są jeszcze mosty na terenach przemysłowych.