Strona główna >> Wiadomości z Petersburga >> Jarmark bożonarodzeniowy w Petersburgu

Jarmark bożonarodzeniowy w Petersburgu

Boże narodzenie w Petersburgu Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy w Petersburgu zostanie otwarty na Placu Ostrovskim  21 grudnia i potrwa  do 14 stycznia 2013 roku. 

Przyjmuje się, że 18 krajów zaprezentuje swoje narodowe tradycje. Na jarmarku zaprezentują się  Belgia i Niemcy, Włochy i Hiszpania, Czechy i na Słowacja, Armenia, Indie, Szwecja i inne kraje. Każdy kraj będzie miał swój własny domek, w którym goście  dowiedzą się, jak świętuje się Boże Narodzenie i Nowy Rok na całym świecie, będą mogli kupić oryginalne prezenty i posmakować kuchni narodowej.

Organizatorzy jarmarku przygotowali dla Petersburga i gości "Wenecji Północy"  ciekawy program kulturalny.

Dla miłośników jazdy na łyżwach będzie lodowisko obok domku Holandii.


Nowością tegorocznych targów będzie domek "Boże Narodzenie dobrych tradycji", gdzie goście będą mogli spróbować swoich sił w pracy i wziąć udział w codziennych warsztatach.

W tradycyjnej imprezie charytatywnej wezmą udział dygnitarze i słynni  artystów Petersburga którzy będą malować  "Symbole z Wenecji Północy". Pod koniec stycznia namalowane ​​obrazy i rysunki z  tegorocznego jarmarku, zostaną zaprezentowane na aukcji sztuki.

Na targach będzie działać poczta świąteczna. Dokonując wpłaty, otrzymają Państwo  pocztówki z dziecięcymi rysunkami wykonanymi na poprzednim jarmarku, na których można wysłać życzenia noworoczne dla rodziny i przyjaciół.