Strona główna >> Wycieczki do Petersburga >> Sankt Petersburg-Ryga i Tallin autokarem 8dni (darmowa wiza)

Sankt Petersburg-Ryga i Tallin autokarem 8dni (darmowa wiza)

d4a3


Sankt Petersburg-Ryga i Tallin autokarem 8 dni
Jest to program wycieczki autokarowej do Sankt Petersburga z aż czterema dniami w tym pięknym mieście. Dzięki tranzytowym noclegom mamy okazję zwiedzić piękną starówkę Rygi i Tallina. Nie zabraknie też czasu wolnego na indywidualne spacery, podczas których dopiero poczuje się to miasto. Dla chętnych proponujemy atrakcje kulturalne  wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim, operę czy balet.
Trasa przejazdu:Ryga (1) - Tallin - Narwa (1) - Sankt Petersburg (3) - Carskie Sioło - Peterhof – Narwa (1) - Ryga (1)
Transport:Autokar
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka objazdowa
Rodzaj oferty:wycieczka krajoznawcza, wycieczka tygodniowa, city tour, białe noce, stolice
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Co nas wyróżnia?

 • Pomoc w wypełnieniu wniosku o wizę elektroniczną - gratis
 • Hotel w centrum Petersburga.
 • Nocna wycieczka „Zwodzone Mosty” – gratis.
 • Kolacja w Petersburgu z muzyką folklorystyczną na żywo.
 • Bogaty program, poza standardowymi punktami zwiedzanie: „Wystawy Impresjonistów”, Muzeum Faberge, Kronsztadu.
 • Rezerwujemy bilety na balet i wieczór folklorystyczny (w cenę wliczone transfery na te wydarzenia)
 • U nas nie ma długich przejazdów jakie serwują niektóre biura, na przykład: z Tallina do Warszawy jest 1000 km co równa się około 15 godzin jazdy!!!
 • W naszym programie nie ma nocnych przyjazdów do hoteli jak w innych biurach. Niektóre biura robią przejazd z Rygi do Petersburga trwa minimum 11 godzin (zakładając najkrótszy możliwy czas przekroczenia granicy). Wyjeżdżając w południe z Rygi docierają Państwo do hotelu ok. 23:00/24:00

Dzień 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu jazdy. Przejazd na Litwę, zwiedzanie Góry Krzyży w Szawlach - miejsca, w którym na owianym podaniami i legendami wzgórzu ludzie ustawili ogromną ilość przyniesionych przez siebie krzyży.  Obiadokolacja, przejazd na nocleg do Rygi zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Tallina, zwiedzanie starego miasta m.in: górne miasto: wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, budynek Parlamentu Estonii, Kościół luterański NMP, tarasy widokowe, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata (na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł). Dolne miasto. Średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, Apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa. Przejazd do Narwy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Przejazd na wyspę Kotlin gdzie znajduje się miejscowość Kronsztad z twierdzą. Historia miejsca jest nierozerwalnie związana z Piotrem I – założony przez niego fort miał bronić stolicy imperium. Jeszcze do niedawna, Kronsztad był zamkniętą bazą Radzieckiej Floty Bałtyckiej. Zwiedzimy również Sobór Morski, który przeszedł kapitalny remont i zachwyca swoim blaskiem. Następnie przejazd do Petersburga, zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta. Na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła, w której znajduje się grobowiec carów rosyjskich. Kolejnym punktem będzie cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski. Na koniec dnia przejazd pod Krążownik „Aurora” (z zewnątrz), który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim. Obiadokolacja. Wycieczka po najpiękniejszych stacjach petersburskiego metra. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dla chętnych – nocna wycieczka „Zwodzone Mosty”, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć Petersburg nocą oraz wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd na Plac Sztuk – przy którym mieści się zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego. Spacer do  Cerkwi Zbawiciela Na Krwi, która powstała jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II, zamordowanego przez spiskowców w tym właśnie miejscu. Cerkiew jest zbudowana w stylu rosyjskich świątyń XVII wieku. Wewnątrz i na zewnątrz jest ozdobiona pięknymi mozaikami. Spacer Newskim Prospektem – reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II, ekskluzywne delikatesy rodziny Jelisiejów oraz katedra Kazańska ze świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Po południu zwiedzanie Katedry pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie. Na koniec dnia spacer pod Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej.  Obiadokolacja. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dla chętnych – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.

Dzień 5

Śniadanie. Rejs statkiem po kanałach i rzekach "Wenecji Północy" z widokami na zabytki, mosty i parki miasta. Następnie zwiedzanie muzeum państwowego Ermitaż wraz z wystawą Impresjonistów – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Zobaczą Państwo perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Po południu zwiedzanie muzeum Faberge, które mieści się w całkowicie odrestaurowanym, jednym z najpiękniejszych pałaców Petersburga - Szuwałowskim. Kolekcja muzeum mieści ponad 4000 eksponatów rodzin królewskich z dworów całej Europy, dzięki różnorodności i jakości zbiorów zaliczana jest do najciekawszych w Europie. W muzeum można zobaczyć jedyną w swoim rodzaju kolekcję dziewięciu Jaj Faberge. Obiadokolacja w typowej rosyjskiej restauracji z muzyką na żywo. Nocleg.

Wieczorem dla chętnych – balet w jednym z teatrów Sankt Petersburga.

Dzień 6

Śniadanie. Spacer po kompleksie Ławry św Aleksandra Newskiego, dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 150 RUB) wejście do środka, gdzie znajduje się relikwiarz ze szczątkami Aleksandra Newskiego, jednego z patronów miasta, które zostały przeniesione do Petersburga na rozkaz Piotra I. Przejazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Po południu przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Po południu obiadokolacja. Przejazd na nocleg do Narwy.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Rygi, zwiedzanie m.in: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, Ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół Św. Jakuba, budynek parlamentu, Pomnik Wolności. Najpiękniejsza secesja. Obiadokolacja. Nocleg w Rydze.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Kowna, krótki spacer z pilotem po starówce. Czas wolny na obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsc wyjazdu.


UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Wycieczka zostanie zrealizowana przy zgłoszeniu się minimum 25 osób na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 1000 zł
 • WIZY:

  Od 1 października 2019 roku Federacja Rosyjska rozpoczęła wydawanie bezpłatnych jednorazowych wiz elektronicznych upoważniających do wjazdu do Obwodu Leningradzkiego, na terenie którego znajduje się Sankt Petersburg. Cudzoziemcy mają prawo do przemieszczania się tylko w obrębie regionu, wjazd do pozostałej części Rosji na podstawie takiej wizy jest niemożliwy.

  W celu otrzymania wizy należy:

 • posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty złożenia wniosku;
 • na co najmniej 4 dni przed planowaną datą wjazdu (jednak nie wcześniej niż 20 dni) wypełnić online na stronie MSZ Rosji wniosek o uzyskanie wizy elektronicznej;
 • załączyć aktualne (nie starsze niż pół roku) zdjęcie paszportowe w formacie JPEG.
 • Mogą Państwo również skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnieniu wniosku wizowego. W tym celu prosimy o dostarczenie do biura na co najmniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy zdjęcia paszportowego w formacie JPEG oraz do wglądu danych paszportowych. Na ich podstawie pracownik biura wypełni wniosek w Państwa imieniu.

  Podanie błędnych danych lub załączenie niewłaściwej fotografii mogą skutkować odmową wydania wizy lub jej anulowaniem na granicy. Jest to równoznaczne z rezygnacją z imprezy zgodnie z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa.

CENA ZAWIERA:
 • przejazd autokarem (klimatyzacja, video, barek, WC) - grupa nie większa jak 46 osób
 • 7 noclegów w hotelach (2 x Ryga***; 3 x Petersburg*** w centrum, 2 x Narwa***) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 7 śniadań (bufet)
 • program turystyczny
 • opiekę pilota
 • nocna wycieczka "Zwodzone Mosty" - gratis
 • ubezpieczenie KL (30 000 EUR), NNW i bagaż
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pomoc biura podróży w złożeniu wniosku o elektroniczną wizę
CENA NIE ZAWIERA:
 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z furszetem 250 zł. (płatne przy rezerwacji)
 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 7 obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście; bilety wstępu: Ermitaż (z impresjonistami), Peterhof – ogród dolny, Carskie Sioło – pałac Katarzyny i ogród, Sobór Św. Izaaka, twierdza Piotra i Pawła, Cerkiew Zbawiciela na krwi,  rejs statkiem, Muz. Faberge – cena pakietu 220 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)
 • balet w zależności od repertuaru i miejsca (informacja zostanie rozesłana na około 2 tygodnie przed wycieczką)
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.

DODATKOWE INFORMACJE

Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego

Opinie o naszych wycieczkach na niezależnym forum turystycznym: Petersburg opinie >>>