Strona główna >> Moskwa samolotem >> Moskwa i Złoty Pierścień Rosji samolotem

Moskwa i Złoty Pierścień Rosji samolotem

b3d1Moskwa i Złoty Pierścień samolotem 8 dni

Trasa przejazdu:Moskwa (4)- Włodzimierz - Bogolubowo - Suzdal (1) - Jarosław (2) - Kostroma - Rostów Wielki - Peresław Zaleski - Siegijew Posad
Transport:Samolot
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka lotnicza
Rodzaj oferty:wycieczka samolotem, wycieczka ośmiodniowa, city tour
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1 - Moskwa

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Przelot do Moskwy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu wycieczka moskiewskim metrem – zwiedzanie najciekawszych stacji metra, które wyglądają jak podziemne pałace i szokują przepychem i bogactwem. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 2 - Moskwa

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na zwiedzanie. Spacer po Placu Czerwony, dla chętnych wejście Mauzoleum Lenina (wejście jest nieodpłatne). Czas wolny w Głównym Powszechnym Domu Towarowym (GUM), przerwa na kawę, dla chętnych - możliwość zwiedzania na własną rękę Świątyni Wasyla Błogosławionego - zabytek klasy zerowej z połowy XVI wieku, który charakteryzuje się unikalną, bajkową architekturą (wstęp ok. 350 RUB). Po południu zwiedzanie Galerii Tretiakowskiej, w której znajduje się 1000-letnia historia malarstwa rosyjskiego, jest to muzeum o skali światowej z kolekcją ikon, obrazów malarzy rosyjskich XVIII – XIX wieku. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.


Dzień 3 – Moskwa

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na zwiedzanie. Kremla, średniowieczna twierdza i siedziba carska, który jest zabytkiem klasy zerowej. Obecnie pełni on funkcję rezydencji Prezydenta Rosji. Zwiedzanie Soborów z unikalnymi freskami i ikonami, dzwonnica "Iwan Wielki", największy na świecie "Car-dzwon", "Car-armata", budynki prezydenckie (z zewnątrz). Zwiedzanie skarbca (Orużejnaja Pałata) - znajdujące się na terenie Kremla jedno z najbogatszych muzeów świata. Znajdują się tam wyroby ze złota, srebra, kamieni szlachetnych, szaty koronacyjne i liturgiczne, trony, insygnia władzy, karety, uzbrojenie i rynsztunki, wyroby firmy jubilerskiej Faberge, w tym kolekcja jajek wielkanocnych. Czas wolny. Po południu dalsze zwiedzanie Moskwy: przejazd wokół Kremla; Świątynia Chrystusa Zbawiciela (świątynia nie zawsze jest dostępna dla turystów); pomnik Piotra I; Klasztor Nowodziewiczy (z zewnątrz); Wzgórza Worobiowe - panorama Moskwy; Uniwersytet im. Łomonosowa (z zewnątrz), zespół sportowy "Łużniki"; nowoczesne osiedla Moskwy; zespół „Góra Pokłonna” - upamiętnia wojnę z Niemcami; Łuk Tryumfalny – wzniesiony na cześć zwycięstwa nad Napoleonem; centrum biznesu; Nowy Arbat; Biały Dom (Dom Rządu FR); Pierścień Bulwarowy; Twerska - główna ulica Moskwy z placem Puszkina i pomnikiem założyciela miasta księcia Jurija Dołgorukiego; Teatr Wielki (z zewnątrz); Duma Państwowa; Plac Łubianka. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.


Dzień 4 Włodzimierz – Bogolubowo - Suzdal

Śniadanie. Wycieczka do Włodzimierza, miasta, które w swej historii przez kilkadziesiąt lat było stolicą Rusi. Wzdłuż głównej ulicy Wielkiej Moskiewskiej znajduje się zabytkowa, historyczna część miasta z soborami Uspieńskim i Dimitrijewskim, Złotymi Wrotami. Zwiedzanie Muzeum kryształów, haftów oraz malowanych szkatułek. Nastepnie przejazd do miejscowości Bogolubowo gdzie zobaczymy Cerkiew Opieki Matki Bożej, malowniczo położonej w zakole rzeki Nerli oraz Klasztor Narodzenia Matki Bożej.  Przejazd do miejscowości Suzdal, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 5 – Suzdal - Jarosław

Śniadanie. Zwiedzanie miasteczka Suzdal, w którym znajdują się 52 cerkwie, 5 klasztorów i ponad 100 zabytkowych domów kupieckich. Jego zabytkowe centrum zostało wpisane za listę UNESCO. Oprócz spaceru po mieście zobaczymy kreml z Soborem Pokrowskim oraz Skansen Architektury Drewnianej. Przejazd do Jarosławia, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6- Jarosław - Kostroma


Śniadanie. Przejazd do Kostromy, jednego z najstarszych miast Rosji, kolebki rodu Romanowów. Zwiedzanie klasztoru Ipatiewskiego z soborem Świętej Trójcy, w którym pochowana jest rodzina Godunowów. Powrót do Jarosławia, największego miasta Złotego Pierścienia Rosji. Zabytkowe centrum miasta wpisane jest na listę UNESCO. Jarosław, ze względu na liczbe zabytków, nazywany jest "rosyjską Florencją". Zwiedzanie miasta, cerkiew Ilii Proroka, klasztor Spaso-Preobrażeńskij.


Dzień 7 – Rostów Wielki – Peresław Zaleski – Siergijew Posad - Moskwa


Śniadanie. Przejazd do Rostowa Wielkiego, zwiedzanie rostowskiego kremla z Soborem Zaśnięcia Matki Boskiej usytuowanego nad brzegiem jeziora Nero. Przejazd do Peresławia Zaleskiego, krótki spacer po Placu Czerwonym. Przejazd do miejscowości Siergijew Polsad, religijnego centrum Rosji. Zwiedzanie XIV wiecznego kompleksu Ławry Troicko-Siergijewskiej wpisanego na listę UNESCO. Główną cerkwią całego kompleksu jest sobór Świętej Trójcy, w którym znajdują się relikwie św. Sergiusza Radonieżskiego. Przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.


Dzień 8


Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.


UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 800 PLN
 • WIZY:
  30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
  2) zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.
CENA ZAWIERA:


 • przelot samolotem rejsowym Warszawa-Moskwa-Warszawa

 • opieka polskojęzycznego przewodnika/rezydenta

 • transport podczas zwiedzania klimatyzowanym autokarem lub busem

 • 7 noclegów w hotelach***(4 w Moskwie, 1 w Suzdalu, 2 w Jarosławiu) pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawk

 • wyżywienie: 7 śniadań (bufet)

 • ubezpieczenie (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

 • gwarancja stałej ceny przy rezerwacji do 14.05.2017


CENA NIE ZAWIERA:
 • na zapytanie przeloty z lotnisk lokalnych (Gdańsk, Szczecin, Poznań, Kraków, Wrocław)

 • opłata wizowa i pośrednictwo 350 zł./os. - obowiązkowo płatne przy wykupieniu wycieczki

 • pakiet do realizacji programu wycieczki: 190 EUR (7 obiadokolacji, rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej,  zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie  pilotowi wycieczki

 • wydarzenia kulturalne (balet, opera itp.) na zapytanie w zależności od repertuaru i miejsca


WAŻNE INFORMACJE:

Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.


CENNIK
termindnityp ofertykod wycieczkicena od osobyrezerwacja
Kolorem czerwonym wycieczka potwierdzona

od:29.04.2017 do:06.05.20178promocja01-MZP
6000 PLN  STOPrezerwacja wycieczki

od:10.06.2017 do:17.06.20178promocja02-MZP
6000 PLN  4500 PLNrezerwacja wycieczki


od:22.07.2017 do:29.07.2017
8
promocja
03-MZP
6000 PLN  4500 PLN
rezerwacja wycieczki


od:12.08.2017 do:19.08.2017
8
promocja
04-MZP
6000 PLN  4500 PLNrezerwacja wycieczki


od:16.09.2017 do:23.09.2017
8
promocja
05-MZP
6000 PLN  4500 PLNrezerwacja wycieczki