Strona główna >> Petersburg samolotem >> Sankt Petersburg samolotem 6 dni

Sankt Petersburg samolotem 6 dni

dcg2Program


Sankt Petersburg samolotem 6 dni z Warszawy

Oferta lotnicza wycieczki do Petersburga dla osób nie mających zbyt wiele czasu na długie przejazdy autokarowe, ceniących wygodę. Podczas 6 dni i 5 nocy spędzonych w "Wenecji Północy" zwiedzimy wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje, nie zabraknie też wolnego czasu na indywidualne spacery.

Trasa przejazdu:St. Petersburg (5) – Peterhof - Carskie Sioło - Ermitaż
Transport:Samolot
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka lotnicza
Rodzaj oferty:wycieczka samolotem, wycieczka pięciodniowa, city tour, białe noce
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godziny przed wylotem. Przelot do Petersburga. Krótka objazdowa wycieczka po mieście, transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2 – Sankt Petersburg – podmiejskie rezydencje – ok. 50 km.

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Petersburga m.in.: Krążownik „Aurora”, który obecnie jest na stale zacumowany przy nadbrzeżu Piotrogrodzkim; Twierdza Piotropawłowska – pierwszea budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, na terenie Twierdzy znajduje się pierwsza cerkiew petersburska - cerkiew pod wezwaniem Piotra i Pawła – grobowiec carów rosyjskich; Cypel największej wyspy w mieście - wyspy Wasilewskiej, gdzie za czasów Piotra I mieścił się port morski. Przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektary, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Obiadokolacja w skansenie Szuwałówka połączona z degustacją alkoholi w formie zabawy tzw. "Teatr Wódek". Powrót do hotelu, nocleg.


Dla chętnych program wieczorowy – balet albo opera w jednym z teatrów Sankt Petersburga.


Dzień 3 – Sankt Petersburg – ok. 50 km.

Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Petersburga: Katedra pod wezwaniem św. Izaaka – przepiękna cerkiew, która została zbudowana według projektu architekta Monferranda, wnętrza katedry, ozdobione kamieniami półszlachetnymi, rzeźbami, obrazami i mozaikami, wywierają niezapomniane wrażenie; symbol miasta Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” - postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej; Plac Sztuk – przy którym mieści się zespół budynków muzealnych i teatralnych, zaprojektowany przez architekta Rossiego.Cerkiew Zbawiciela Na Krwi, zbudowanea jako pomnik ku czci pamięci cara Aleksandra II, zamordowanego przez spiskowców na tym właśnie miejscu, gdzie później postawiono tę świątynię. Cerkiew jest zbudowana w stylu rosyjskich świątyń XVII wieku i wewnątrz i na zewnątrz jest ozdobiona pięknymi mozaikami. Newski Prospekt – reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II, ekskluzywne delikatesy rodziny Jelisiejów oraz katedra Kazańska ze świętą ikoną Matki Boskiej Kazańskiej. Obiadokolacja, nocleg.Dla chętnych program wieczorowy – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe, oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką.


Dzień 4 – Sankt Petersburg – podmiejskie rezydencje ok. 50 km.


Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do innej letniej rezydencji podmiejskiej – Pawłowska, która należała do cara Pawła I, syna Katarzyny Wielkiej. Zwiedzanie niesamowitego pałacu, w którym zachowano prawie wszystkie oryginalne wnętrza. Zobaczycie Państwo zabytkowe meble, porcelanę, obrazy, które należały do rodziny Pawła I. Przejazd do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Obiadokolacja, nocleg.


Dla chętnych – nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga”, podczas której będą mogli Państwo zobaczyć wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynny widok otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Piotropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.


Dzień 5 – Sankt Petersburg ok. 50 km.

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie muzeum państwowego Ermitaż – jednego z największych światowych zbiorów dzieł sztuki. Państwo zobaczą perły kolekcji Ermitażu – sale reprezentacyjne pałacu Zimowego, arcydzieła Leonardo da Vinci, Rafaela, Rembrandta, Rubensa. Zwiedzanie Petersburga: przejazd do jednego z piękniejszychparków Petersburga – parku letniego z rzeźbami i fontannami, Sobór Smolny carycy Elżbiety; wizyta w Ławrze św Aleksandra Newskiego, w której znajduje się relikwiarz z szczątkami Aleksandra Newskiego, jednego z patronów miasta, które zostały przeniesione do Petersburga na rozkaz Piotra I. Rejs statkiem po kanałach i rzekach "Wenecji Północy" z widokami na zabytki, mosty i parki miasta. Obiadokolacja, nocleg.


Dzień 6


Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju.


UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 800 zł
 • WIZY:
  30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
  2) zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem rejsowym Warszawa-Petersburg-Warszawa

 • opieka polskojęzycznego rezydenta w Petersburgu

 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż

 • 5 noclegów w hotelu*** pokoje 2 osobowe z możliwością jednej dostawki

 • wyżywienie: 5 śniadań (bufet)

CENA NIE ZAWIERA:
 • na zapytanie przeloty z lotnisk lokalnych (Gdańsk, Szczecin, Poznań, Kraków, Wrocław)

 • opłata wizowa i pośrednictwo 320 zł./os. - obowiązkowo płatne przy wykupieniu wycieczki

 • wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim z furszetem 150 zł. (płatne przy rezerwacji)

 • nocna wycieczka w godzinach 0:00–2:00 "Zwodzone Mosty" (czas trwania ok. 2 godziny) ok. 20 EUR/os.

 • podstawowy pakiet realizacji programu: przewodnicy; system Tour Guide; 5 obiadokolacji serwowanych w hotelach lub na mieście; bilety wstępu: Ermitaż (z impresjonistami), Peterhof – ogród dolny, Carskie Sioło – pałac Katarzyny i ogród, Sobór Św. Izaaka, twierdza Piotra i Pawła, Cerkiew Zbawiciela na krwi, Aleksandro-Newska Ławra, Pawłowsk, rejs statkiem, "Teatr Wódek" – cena pakietu 160 EUR (obligatoryjnie płatne pilotowi wycieczki)

 • wydarzenia kulturalne (balet, opera itp.) na zapytanie w zależności od repertuaru i miejsca

WAŻNE INFORMACJE:
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego

DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.


CENNIK
termindnityp ofertykod wycieczkicena od osobyrezerwacja


od:26.04.2016 do:01.05.20166promocja01-RULOT
3800 PLN  STOPrezerwacja wycieczki


od:22.05.2016 do:27.05.20166promocja02-RULOT
4000 PLN  STOPrezerwacja wycieczki

od:27.06.2016 do:02.07.20167katalogowa03-RULOT
STOPrezerwacja wycieczki


od:24.07.2016 do:30.07.2016
6
promocja
04-RULOT
4000 PLN  STOP
rezerwacja wycieczki


od:14.08.2016 do:19.08.2016
6
promocja
05-RULOT
4000 PLN  STOP
rezerwacja wycieczki


od:12.09.2016 do:17.09.2016
6
promocja
06-RULOT
4000 PLN  2600 PLN
rezerwacja wycieczki