Strona główna >> Moskwa samolotem >> Moskwa samolotem 5 dni

Moskwa samolotem 5 dni

a7d6


Program


Moskwa samolotem 5 dni

Trasa przejazdu:Moskwa (4)
Transport:Samolot
Profil wyjazdu:Oferta objazdowa, W mieście, Wycieczka lotnicza
Rodzaj oferty:wycieczka samolotem, wycieczka pięciodniowa, city tour, weekend lotniczy
Wyżywienie:Śniadania, Obiadokolacje
Zakwaterowanie:Hotel ***
PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1:
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godz. przed wylotem, przelot do Moskwy, transfer do hotelu. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja. Wieczorem wyjście na spektakl do Teatru Bolszoj (fakultatywnie, konieczność rezerwacji biletów minimum miesiąc przed wylotem). Jest on jedną z najbardziej znanych i cenionych placówek kulturalnych Rosji. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znakomita grupa baletowa Bolszoj i zespół operowy Bolszoj. W ciągu ponad dwóch wieków na deskach teatru wystawiano przedstawienia klasyków opery – Nikołaja Rimskiego – Korsakowa, Piotra Czajkowskiego czy też Siergieja Rachmaninowa. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, gmachu Muzeum Historycznego, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania miasta z przejazdem metrem. Kreml z Soborami, Zbrojownią z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armatą Car–Działem i największym na świecie dzwonem Car–Dzwonem. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzania najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem.. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Wyjazd metrem do przepięknego skansenu Kolomenskoye. Stanowił on niegdyś letnią rezydencję carską. Dziś można tu zobaczyć zrekonstruowany pałac Aleksa I Romanowa, uważany w XVII w. za „Ósmy cud świata”, a także XVII i XVIII – wieczne budowle drewniane, przywiezione do Moskwy z całej Rosji. Ze względu na swoją wyjątkową wartość historyczną i artystyczną, skansen Kolomenskoye został w 1994 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Skansen Kolomenskoye usytuowany jest kilka kilometrów na południowy – wschód od centrum Moskwy. Choć dziś nazwą tą określamy wspaniałe muzeum na wolnym powietrzu, to dawniej odnosiła się ona do rozległej posiadłości królewskiej, stanowiącej miejsce letniego odpoczynku dla cara i jego rodziny. Rejs stateczkiem po rzece Moskwa (fakultatywnie). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie stolicy Rosji: Maneż i Most Zhivopisny. Maneż to wspaniały przykład rosyjskiego klasycyzmu – gmach, który służył wojskom carskim do ćwiczenia musztry, a który dziś pełni funkcje wystawowe. Most Zhivopisny to z kolei najwyższy most podwieszany w Europie, którego dodatkową cechą charakterystyczną jest to, że nie biegnie on w poprzek, ale wzdłuż rzeki.  Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

UWAGI:
 • Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Dopłata do pokoju 1-os.: 500 PLN
 • WIZY:
  30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy (wniosek i instrukcje znajdują się na stronie internetowej https://visa.kdmid.ru)
  2) zdjęciem (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl - wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym, niż 6 miesięcy)
  3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem rejsowym
 • Transfery : z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko oraz transport podczas zwiedzania (objazdowa wycieczka po mieście)
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w Moskwie w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienkami.
 • Wyżywienie zgodnie z programem: 4 śniadania, 4 obiadokolacje.
 • program turystyczny
 • opiekę polskojęzycznego rezydenta w Moskwie
 • Ubezpieczenia NNW i KL
CENA NIE ZAWIERA:
 • Kosztu wiz 320 zł. - obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego     Tour-Guide. Koszt pakietu ok. 100  EUR płatny obligatoryjnie pilotowi
 • opłat lotniskowych i paliwowych: 300 zł – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki
 • spektaklu w Teatrze Bolszoj (zależne od repertuaru 75-135 EUR)
DLA GRUP STOSUJEMY INDYWIDUALNĄ KALKULACJĘ NA ZAPYTANIE. MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU Z CAŁEJ POLSKI.


CENNIK
termindnityp ofertykod wycieczkicena od osobyrezerwacja


od:29.04.2014 do:03.05.20145promocja01-PBP-ML
3499 PLN  3254 PLNrezerwacja wycieczki

od:18.06.2014 do:22.06.20145promocja02-PBP-ML
3499 PLN  3254 PLNrezerwacja wycieczki


od:02.07.2014 do:06.07.2014
5
promocja
03-PBP-ML
3499 PLN  3254 PLN
rezerwacja wycieczki


od:30.07.2014 do:03.08.2014
5
promocja
04-PBP-ML
3499 PLN  3254 PLNrezerwacja wycieczki